Yhteystiedot

Hallitus 2018

 

Puheenjohtaja

Elina Holopainen (G) (koulutusvastaava)

LT, Naistentautien ja synnytysten erikoislääkäri, lisääntymislääketieteen erityispätevyys

HUS Naistenklinikka, Hormonipkl

elina.holopainen@hus.fi

Varapuheenjohtaja

Laure Morin-Papunen (G)

dos, LT, Naistentautien ja synnytysten erikoislääkäri

Pohjois-Pohjanmaan sairaanhoitopiiri

laure.morin-papunen@oulu.fi

Sihteeri

Rauni Klami (G)

LL, Naistentautien ja synnytysten erikoislääkäri, lisääntymislääketieteen erityispätevyys

TYKS, Naistenklinikka
 

rauni.klami@gmail.com

Varainhoitaja

Katja Ahinko (G)

LT, Naistentautien ja synnytysten erikoislääkäri, lisääntymislääketieteen erityipätevyys

Hormoni- ja lapsettomuuspoliklinikka,TAYS

katja.ahinko@pshp.fi

Jäsenet

Aino Mäntyselkä (L) (koulutusvastaava)

LL, Lastentautien ja yleislääketieteen erikoislääkäri

KYS, Lasten ja Nuorten klinikka

aino.mantyselka@kuh.fi

Marja Ojaniemi (LE) (viestintäpäällikkö)

dos, LT, Lastentautien erikoislääkäri, lasten endokrinologi, diabeteksen hoidon erityispätevyys

Lasten ja nuorten klinikka OYS ja Oulun yliopisto

marja.ojaniemi@oulu.fi

Riikka Massinen (T)

Turun kaupunki, ehkäisyneuvola

riikka.massinen@turku.fi

Eeva Nikkola (L) (koulutusvastaava)

LT, lastentautien erikoislääkäri, sosiaalipediatrian lisäpätevyys

Lasten ja nuorten oikeuspsykologian yksikkö ja Lastenklinikka, HUS

eeva.nikkola@hus.fi


Pamela Kauppinen (Y)

LL, terveyskeskuslääkäri, seksuaalineuvoja

Helsingin kaupunki

pamela.kauppinen@fimnet.fi

G = gynekologi

T = terveydenhoitaja
L = lastenlääkäri

LE= Last. endokrinologi

Y = yleislääkäri