Hae Slangyn tutkimusapurahaa 31.12.2024 mennessä!

24.3.2024

Slangyn tutkimusapuraha on haettavana 31.12.2024 mennessä. Apurahan suuruus on 2000 €.

Apurahaa voit hakea lapsi- ja nuorisogynekologian alan tieteelliseen työhön, jos olet yhdistyksen jäsen ja jäsenyytesi on hyväksytty vuosikokouksessa. Apurahaa ei myönnetä perusopintoihin, esimerkiksi syventäviin opintoihin, liittyviin tutkimuksiin.

Apuraha on henkilökohtainen ja se tulee käyttää myöntämisvuonna.                                                                     

Slangyn hallitus päättää apurahan myöntämisestä ensimmäisessä kokouksessaan hakuajan päättymisen jälkeen. Soveltuvien hakemuksien puuttuessa apurahaa ei jaeta.

Lähetä anomuksesi Slangyn varainhoitajalle riikka.leppanen@fimnet.fi yhtenä kappaleena. Ilmoita selkeästi henkilötietosi, lyhyt ansioluettelo (julkaisut viimeiseltä 2 vuodelta), apurahan käyttötarkoitus, tutkimuksen muu rahoitus, tutkimussuunnitelma ja tutkimuksen nykyvaihe. Puutteellisia hakemuksia ei käsitellä.

Apurahan saajan on laadittava Slangyn hallitukselle lyhyt raportti apurahan käytöstä ennen apurahan myöntämistä seuraavaa yhdistyksen vuosikokousta.

Tiedustelut: Slangyn sihteeri Kristiina Rönö ronokristiina@outlook.com .